Rachael Tilly of Capistrano Beach finished second in Junior Women 15-25 at the Doheny Longboard Association Gathering of the Tribes, Jan. 10-11 at Church Beach. Photo: Steve Ryan
Rachael Tilly of Capistrano Beach finished second in Junior Women 15-25 at the Doheny Longboard Association Gathering of the Tribes, Jan. 10-11 at Church Beach. Photo: Steve Ryan

BOYS 14U: 1. Barrett Miller, 2. Matt Perraeault, 3. Orion Lehrmann, 4. Aidan Sautner, 5. Chance Hendricks, 6. Trevor Shores.

JUNIOR MEN 15-19: 1. Evan Trauntvein, 2. Nathan Strom, 3. Daniel Williams, 4. Nick Anderberg, 5. Perry Rohr, 6. Ricky Cunningham.

SENIOR MEN 20-29: 1. Ben Cardoza, 2. Dakota Faircloth, 3. Jerry Swearingen, 4. David Arganda, 5. Cody Waton, 6. Nico Espinosa.

SENIOR MEN 30-39: 1. Josh Rapozo, 2. Kahle Shane, 3. Matt Dalton, 4. Alex Altamirano, 5. Ryan Devine, 6. Wes Holderman.

MASTERS MEN 40-49: 1. Kevin Connelly, 2. Todd Messick, 3. Terry Gillard, 4. Josh Baxter, 5. Bing Cosby, 6. Jeremy Porfilio.

GRAND MASTERS MEN 50-59: 1. Mike Emerson, 2. Mike Gillard, 3. Ozstar de Jourday, 4. Brando Brandelius, 5. Rubio Smith, 6. Pier Moore.

LEGENDS MEN 60-69: 1. Pablo Smith, 2. Joel Baldwin, 3. Whitney Guild, 4. John Gillem, 5. John Willson, 6. Otis Sistrunk.

EXTREME LEGENDS 70+: 1. Dave McLeod, 2. Ron McLeod, 3. Gary Stellern.

GIRLS 14U: 1. Liv Stokes, 2. Betsey Lee, 3. Sydney Zoehrer, 4. Aine Dwyer, 5. Madeline Perreault, 6. Cate Stokes.

JUNIOR WOMEN 15-25: 1. Makala Smith, 2. Rachael Tilly, 3. Tara Franz, 4. Teresa O’Connor, 5. Sara Schwab, 6. Emma De Jourday.

WOMEN 26-35: 1. Jen Smith, 2. Kaitlin Maguire, 3. Michelle Connelly, 4. Raquel Dakota, 5. Jessica Ayers, 6. Erin Ashley.

MASTERS WOMEN 36-49: 1. Beth O’Rourke, 2. Lisa Carulli, 3. Jennifer Perry, 4. Ida Chi, 5. Jane Mold, 6. Phoenix Coverly.

GRAND MASTER WOMEN 50+: 1. Mel Rogers, 2. Jill Limieux, 3. Joyce Sisson, 4. Katie Calkins, 5. Leah Conroy, 6. Jeannette Prince.

MEN SHORTBOARD 49U: 1. Sean Johnson, 2. Dakota Faircloth, 3. Lucas Dirkse, 4. Micky Davey, 5. Niles Mikkelsen, 6. Alex Altamirano.

MASTER MEN SHORTBOARD 50+: 1. Mike Gillard, 2. Mike Brown, 3. Robbie Jones, 4. Mark Calkins, 5. Jean Pierre Pereat, 6. Stan Searfus.

WOMEN SHORTBOARD 39U: 1. Sophia Bartlow, 2. Jen Smith, 3. Kaitlin Maguire, 4. Rocky Bartlow, 5. Michelle Connelly, 6. Rachael Wendel.

WOMEN SHORTBOARD 40+: 1. Lisa Carulli, 2. Jill Lemeiux, 3. Joyce Sisson, 4. Leah Conroy, 5. Katie Calkins, 6. Jen Bordine.

STAND-UP PADDLE: 1. Chuck Glynn, 2. Dan Hughes, 3. Jeff Warner, 4. Derek Erickson, 5. Sophia Bartlow, 6. Brent Pascoe.

TANDEM: 1. Bobby Freeman and Breana Schroeder, 2. April and Jeremy, 3. Brian and Illa McEvilly, 4. Geoff Wilson and Melanie Glancy.

CURRENT CLUB PRESIDENTS: 1. Bing Cosby, 2. Josh Hall, 3. Jeremy Porfilio, 4. Mark Calkins, 5. John Gillem, 6. Otis Sistrunk.

About The Author Dana Point Times

comments (0)

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>